MAXIN’S life

Koronakrize očima zaměstnavatele a zaměstnanců

Dnes je už každému dobře známý pojem korona. Jak to však bylo na začátku roku 2020? Nikdo nebyl připraven na situaci, která nastane a bude nás provázet celým rokem.

Na každého z nás dolehly obavy, nejen o zdraví, ale i o naše zaměstnání. Jako zaměstnavatel jsme na ramenou nesli břemeno odpovědnosti nejen za naše interní zaměstnance, ale zejména za zaměstnance, jimž jsme zprostředkovali práci. A v neposlední řadě tu byla spokojenost samotného klienta a důvěra, kterou jsme si u něho vybudovali.

Během celého tohoto období jsme se řídili mottem Winstona Churchilla: NEVER, NEVER, NEVER GIVE IN!

A my z MAXIN’S Group se nikdy nevzdáváme!

Jakým problémům jsme museli čelit z pohledu zaměstnavatele a jak to celé vnímali naši zaměstnanci, vám prozradí Roman Kučera a Katka Garajová.

JAK VNÍMÁTE SITUACI S KORONAVIREM A KORONAKRIZÍ JAKO ZAMĚSTNAVATEL?

ROMAN KUČERA: Situace, která tu nikdy nebyla a nikdo na ni nebyl absolutně připraven. Objednávky na dodání vhodných kandidátů ze všech průmyslových odvětví SR padaly ze dne na den a dostali jsme se do situace, že agenturní zaměstnanec byl najednou z hodiny na hodinu nadbytečný. Všechno se ze dne na den otočilo o 180 stupňů.

Říká se, co tě nezabije, to tě posílí. Nás to chválabohu posílilo a najednou jsme se na naši společnost dívali jinýma očima. Našli jsme skryté rezervy a společně jsme se semkli. Majitel MAXIN´S nám byl zdrojem pozitivní energie a věřil, že to dokážeme společně překonat a hlavně finančně ustát.

JAKÝM PROBLÉMŮM JSTE MUSELI ČELIT V DŮSLEDKU KORONAKRIZE A JAK SE VÁM PODAŘILO SE TÍM VYROVNAT?

ROMAN KUČERA: Spolu s majitelem společnosti MAXIN´S se v personální a obchodní oblasti pohybujeme přibližně 15 let. Výsledkem naší dennodenní práce je, že klienti věřili a věří nám a my zase jim. Za to jim i touto cestou děkujeme. Koronakrize se šířila od západu na východ. Naše společnost působí po celé SR, to znamená, že na západě se uzavíraly výrobní společnosti, pro něž jsme dodávali vhodné kandidáty, ale střed a sever Slovenska pracovaly nadále. To nám pomohlo zjemnit naši nemalou finanční ztrátu. Díky dennodenní komunikaci jsme měli detailní informace o tom, co se děje u našich klientů. Následně jsme připravovali plán náboru vhodných kandidátů a realizace, jakmile trh začal projevovat známky oživování. Pro naši společnost to byla nesmírná výzva postupně zvládnout velký objem objednávek v krátké době u všech našich klientů. Výsledkem bylo, že naše společnost na konci kalendářního roku 2020 splnila obchodní plán, který jsme však kvůli koronakrizi snížili o 11,5 % oproti původnímu obchodnímu plánu.

Proto moje velké děkuji patři každému našemu kolegovi, který se na našem úspěchu podílel a podílí. Je to úspěch mladého a pracovitého týmu, který budují Erik Maxin jako majitel a Katarína Garajová jako ředitelka realizace.

Na to, jak vnímali danou situaci naši zaměstnanci, vám odpoví Katka Garajová, náš Operation Director.

KATARÍNA GARAJOVÁ: Už od prvotních informací o rozšíření viru a od zavedení prvních opatření se náš pracovní život změnil od základů. Museli jsme se okamžitě přizpůsobit této vypjaté situaci. Protože charakter práce vyžaduje osobní kontakt s jinými lidmi, hned od začátku se naši zaměstnanci chovali zodpovědně, opatrně, disciplinovaně.

Jak už říkal Roman, byla to nová situace pro každého našeho kolegu. Cítili jsme velkou odpovědnost za projekty, na druhé straně i strach z nákazy. Začali jsme mít pochyby, zda to naše společnost vůbec zvládne po zdravotní a finanční stránce. Přesvědčili jsme se však, že máme tým, který dokáže být silný i pod tlakem a schopný překonávat překážky. Dokáže se odrazit a zotavit z problémů, které v tomto období přicházely, přestože pro každého z nás to bylo něco nového, nejistého.

Mám nesmírnou radost, že náš kolektiv ukázal vnitřní sílu a vzepřel se všem problémům. Vyžadovalo to vytrvalost, výdrž, nasazení. Společnými silami jsme to však zvládli a vytyčeného cíle jsme dosáhli.

Za zvládnutí tohoto kritického období vděčíme zejména našemu majiteli Eriku Maxinovi, který situaci uklidňoval a dodával nám potřebný entuziasmus. Ani na okamžik nezapochyboval a věřil, že toto nejisté období určitě zvládneme. A tak se i stalo…

Hledáte práci?

Nechte nám svůj kontakt a my se vám ozveme.

Zadejte vaše telefonní číslo.
Souhlaste se zpracováním osobních údajů.

Správa sa odosiela ...